Platforma Take It Down pomáhá předejít šíření intimních fotek na Facebooku a Instagramu

Sdílení intimních snímků bez souhlasu je obrovský problém internetového prostředí. Ať už jste někomu poslali dobrovolně intimní snímky a po nějaké neshodě se vás tím snaží dotyčný vydírat, nebo vám někdo odcizí data a sdílí je poté na internet, vždycky se jedná o nepříjemnou záležitost. Meta však přišla s novým způsobem, jak bojovat proti šíření intimních snímků mladých lidí na svých platformách. Nová platforma nese název Take It Down.

Take It Down

Meta prohlásila v tiskové zprávě z února letošního roku, že se připojí k projektu, který má zastavit šíření veškerého intimního obsahu mladistvých online. Instagram i Facebook budou společně zakládajícími členy nové platformy Take It Down iniciativy Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti (NCMEC).

Platforma bude místem, kam budou moci jít mladiství, když budou mít problémy v této oblasti. Pro používání této platformy se není nutné registrovat, stačí, že prohledá zúčastněné weby (Facebook, Instagram) a odstraní obrázky a předejde jejich potencionálnímu sdílení v budoucnu. K platformě se můžete přihlásit odkudkoliv.

Mohlo by vás zajímat:  U přihlašovacích údajů hraje důležitou roli uživatelské jméno. Správně zvolené zvýší bezpečnost
Zdroj obrázku: Freepik

Prevence vydírání

Meta ve své tiskové zprávě stojí za podporou této platformy, a to technologicky i finančně. Tímto krokem si slibuje zabránění potencionálních zločinů, jako je sexuální vydírání, kdy někdo používá intimní obsah druhého člověka k získání peněz nebo jiných hodnot. Žádný intimní obsah mladistvých nebude na platformách Meta povolen.

Bezpečnostní aktualizace Instagramu

Instagram již zavedl bezpečnostní aktualizaci, která má znesnadnit dospělým interakci s nezletilými v aplikaci, včetně přímých zpráv a komentářů. Účty mladistvých dostanou upozornění, pokud se dospělý bude snažit interagovat s jejich účtem. Tyto funkce na Instagramu doplňují i další, jako je aktivace rodičovského dohledu nad instagramovými účty nezletilých. Pokud byste někdy čelili takovému problému, nebojte se navštívit a kontaktovat novou platformu Take It Down.

Zdroj: https://www.pcmag.com/news/meta-tackles-revenge-porn-sextortion-with-take-it-down-platform