Opatrnosti není nikdy dost. Silné heslo je základ, bez kterého je jakýkoli online pohyb hazard

Opatrnosti není nikdy dost. Silné heslo je základ, bez kterého je jakýkoli online pohyb hazard

Pokud patříte mezi uživatele, kteří používají hesla jako 123123, QWERTY nebo 12345, pak byste si určitě měli přečíst náš dnešní článek, který je věnován zabezpečení vašeho hesla. Dnes vám ukážeme, jak vytvořit takové heslo, aby bylo dostatečně bezpečné.

Několikrát ročně se můžeme na internetu dočíst o těch nejhorších a zároveň nejpoužívanějších heslech, která lidé používají. Ať už je to 123456, nebo QWERTY. Jasně, tato hesla si určitě bezpečně zapamatujete a nestane se vám, že byste si nemohli vzpomenout, jenže pro hackery je prolomení takového hesla otázkou několika vteřin. A potom asi nebudete rádi, že vaše soukromá a citlivá data má někdo cizí.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaná zařízení jsou dobrým kompromisem mezi novým zařízením a příznivou cenou
Zdroj obrázku: Freepik

Nevolte všude stejná hesla a používejte dvoufázové ověřování

Pokud se hackeři dostanou k některému z vašich hesel, pak je velmi pravděpodobné, že jej budou zkoušet i u jiných vašich účtů, jelikož spousta lidí si neláme hlavu s bezpečností a stejné heslo používá úplně všude. Navíc, pokud se jim podaří získat přístup k vašemu e-mailovému účtu, tak mají prakticky otevřené dveře všude. Jednak si dohledají, kde se pohybujete, a jednak si za pomoci mailu mohou nechat vygenerovat nové heslo. Proto doporučujeme používat dvoufázové ověřování všude, kde to jen jde.

Mohlo by vás zajímat:  Doplňkové aplikace udělají z používání YouTube opravdový zážitek. Tohle je 5 nejlepších z nich

Nevolte osobní hesla

Používání osobních věcí jako heslo není rozhodně dobrý nápad. Například pokud jako heslo používáte jméno vašeho psa nebo jiného domácího mazlíčka. Za jak dlouho si asi myslíte, že dnes, v době sociálních sítí, si toto jméno útočník zjistí? Pokud chcete silné a bezpečné heslo, pak volte znaky tak, aby ve výsledku neodkazovaly na nic z vašeho okolí. Tedy žádná adresa, datum narození, rodinný stav nebo jména vašich dětí. Děláte to pro vlastní bezpečnost.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu nového telefonu se vyplatí dívat i na věci, které málokoho napadnou

V dnešní době doporučujeme volit opravdu silná a bezpečná hesla. Nejlépe uděláte, když budete používat správce hesel a všude, kde je to možné, si zapnete dvoufázové ověřování.

Zdroj: https://healix.com/sharing-knowledge-and-news/password-security/