Ojetý vůz za nízkou cenu nemusí být výhodnou investicí

Všichni touží po tom, koupit si auto za co nejlepší cenu, a to je zcela přirozené. Nikdo přece nechce utrácet zbytečně peníze. Nicméně je důležité si uvědomit, že příliš nízká cena u ojetých vozidel může vzbuzovat podezření. Zatímco na první pohled se může zdát, že jste objevili skvělý obchod, nakonec se může stát, že se vám v rukou ocitne něco zcela odlišného. Jaké konkrétní problémy se mohou objevit?

Pasti při nákupu elektromobilu

Při nákupu elektromobilu je důležité být obezřetný, zejména pokud je nabízen za velmi nízkou cenu, která láká mnoho lidí. Ale potenciální kupující by si měl být vědom toho, že skrytým problémem může být stav akumulátoru, který ovlivňuje využitelnost vozidla. Zdánlivě výhodný obchod se může rychle změnit, když se zjistí, že dojezd uvedený v dokumentech neodpovídá skutečnosti a degradace akumulátoru může v budoucnu omezit dojezd na pouhé desítky kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru kamery do auta je třeba sledovat několik parametrů
Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečí kradených vozidel na trhu

Jedním z rizik, na která je třeba dávat pozor při nákupu ojetého vozidla, je přítomnost kradeného auta na trhu. Prodávající se často snaží zakrýt veškeré důkazy o krádeži a nabídnout zdánlivě regulérní prodej. Nicméně nový majitel se může v krátké době ocitnout ve velmi nepříjemné situaci, kdy na dveře zaklepe policie a zabaví mu vozidlo. V takovém případě se ztratí nejen auto, ale také peníze, které byly do něj investovány.

Skryté vady

Když se jedná o prodej vozidla od zkušeného a šikovného mechanika, kupující by měl být obezřetný. Tito profesionálové jsou schopni zručně skrýt různé vady, které by mohly uniknout nezkušenému oku. Jejich cílem je rychlý prodej problematického vozidla, a proto lákají zájemce sníženou cenou a atraktivní nabídkou. I když na takový prodej stále platí záruka, může být obtížné uplatnit nárok na opravy, které se mohou objevit a vyžadovat vysoké náklady. Konečným výsledkem je nejen ztráta peněz, ale také znechucení a zklamání z nákupu.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/092915/7-mistakes-avoid-when-buying-used-car.asp