Ochrana displeje je většinou zbytečná. Lepší je investovat do samotného telefonu

Asi každý se setkal se situací v životě, kdy mu spadl telefon, bohužel displejem čelem k zemi, a neštěstí bylo na světě. Oprava displeje kolikrát vyjde tak draho, že se vyplatí koupě nového mobilního telefonu. Jenomže jak čas plyne, ochrana displeje už není tak účinná ani potřebná jako dříve. Ve skutečnosti vám odstranění chrániče dokáže ušetřit finance a zpříjemnit používání telefonu.

Pokud ale trváte na pořízení ochrany z důvodu třeba rizikové práce nebo jste nešika nebo chodíváte často na akce či ho chcete po chvíli užívání prodat, tak máte na výběr několik možností:

  • Tvrzené sklo (Je odolnější než plastové chrániče, působí příjemně na sklo a snadno se aplikuje. Nevýhodou může být bublinkový vzhled displeje nebo i pavučina.)
  • Polyethylentereftalát – PET (Super tenká plastová ochrana, která je náročná na aplikaci a není tak odolná. Po aplikaci je téměř neviditelná.)
  • Termoplastický polyuretan – TPU (Pružný tenký plast, který je kombinací výše zmíněných.)
  • Tekutý chránič obrazovky (Ačkoliv zabrání škrábancům na displeji, na záchranu displeje to bohužel nestačí.)
Mohlo by vás zajímat:  Barvy a jas monitoru jde doladit k dokonalosti. Získáte tak nejlepší obraz pro každou příležitost
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy jsou užitečné ochrany displeje?

Chrániče displeje nevypadají dvakrát vábně. Na první pohled lze poznat, že se jedná o ochranu. Identickými jsou především vyvýšený displej, praskliny, škrábance a další znaky. Někdy se ale prostě stane, že nastane situace, kdy se nešťastnou nehodou rozbije displej. V tomto případě se vyplatí mít náhradní displej. Každopádně asi vyjde na stejno, jestli si budete pořizovat často ochranu displeje, nebo si zaplatíte náhradní displej.

Gorilla Glass je tvrdší než běžné kovy

iPhone byl prvním chytrým telefonem, který používal skleněnou obrazovku místo plastových. Apple nepoužívá jen nějaké sklo, ale Gorilla Glass. Co to znamená? Především to, že je mnohem těžší displej rozbít, než tomu bylo dříve, vydrží i několikanásobné hození na zem a několik pádů, aniž by se rozbil. Jestli jste tohle nevěděli, tak možná ochrana vašeho displeje bude tou poslední, kterou budete mít, než si ji sundáte ze svého displeje.

Zdroj: https://www.reviewgeek.com/24991/you-probably-dont-really-need-a-screen-protector/