Nízké teploty notebooku škodí. Při práci v chladu se vyplatí investovat do několika vychytávek

Notebooky patří k důležité elektronice. Ať už jej používáte pro osobní účely nebo pro pracovní, tak je potřeba se o něj pečlivě starat. S nadcházející zimou je nezbytné udržet notebook v rozmezí teplot 10-35 °C. Extrémní teploty poškozuje vaše zařízení a v případě, že by teplota klesla dokonce pod bod mrazu, mohou poškodit notebook a jeho komponenty nenávratně. Nejvíce náchylná je klávesnicezákladní deska, baterieLCD displej. Jak své zařízení udržet v teple, aby nedošlo k poškození, ztrátě dat a nervů?

Mohlo by vás zajímat:  Dark Web nabízí anonymitu a přístup ke skrytým koutům internetu

Investujte do odolnosti

Ještě, než zjistíte, jak své zařízení chránit, si položte otázku, kde a k jakému účelu hodláte využívat notebook. Jestliže hodláte využívat notebook ve chladném prostředí nebo dokonce venku, kde budete muset čelit nepřízni počasí, je na místě určitě investovat do odolných notebooku. Ačkoli vás tyto notebooky vyjdou dráž, tak ve výsledku ušetříte. Odolné notebooky splňují standard „MIL-STD-810H“. Tyto notebooky vydrží čelit extrémnímu počasí několik dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyvarujte se…

Pobytu v zimě, ponechání notebooku v automobilu, jakmile skončíte s řízením. Klasické notebooky jsou velmi citlivé na výkyvy počasí, takže jakákoliv změna teploty může způsobit ujmu. Pro vyrovnání teploty vyčkejte se zapnutím produktu, dokud nedojde k aklimatizování pokojové teploty. Jestli zařízení zamrzne, nechte ho alespoň 24 hodin nechat temperovat. Vyvarujte se použití jakýchkoliv metod zrychlení, jako je použití fénu apod.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší online poznámkové bloky: nabízí zajímavé funkce i upozornění na úkoly

Příslušenství

Konečně se dostáváme k tomu, jak zvýšit ochranu pomocí příslušenství. K tomu vám pomohou ohřívací podložky pod notebook. Práce v chladném prostředí nebo dokonce venku za zimy nebude překážkou. Nebudete sice moci pracovat vkuse, jak u odolných notebooků, ale na určitý čas ano, což bohatě stačí.

Dále se vyplatí investovat do termopouzdra, jenž pomůže udržet teplotu zařízení, což je velmi důležité, pokud cestujete.

Zdroj: https://discover.centurylink.com/cold-weather-tips-how-to-protect-your-laptop-in-cold-weather.html