Nízké teploty mohou notebook úplně zničit. Chlad a vlhko si vyberou svou daň

Nízké teploty mohou notebook úplně zničit. Chlad a vlhko si vyberou svou daň

Ať už žijete v zemi, kde se střídá teplé počasí s chladným, nebo jedete někam na hory, je dobré vědět, jak ochránit svůj notebook. Jak škodí notebooku příliš velké teplo, to víme, ale opačný extrém v podobě studené zimy může taktéž počítač poškodit. Jakým způsobem?

  • Může poškodit baterii.
  • Může poškodit pevný disk.
  • Špatně zobrazí obrazovku.
  • V ojedinělých případech dojde i k rozbití obrazovky.

Jak tedy zabránit tomu, aby vám studené počasí poškodilo notebook? Pojďme se podívat.

Jaká teplota je vhodná pro použití notebooku?

Většina notebooků je sestavena tak, aby pracovala v rozmezí teplot 10–35 °C. Co se stane, když začneme toto zařízení používat při nižších teplotách? Některé notebooky mohou pracovat pod bodem mrazu, ale bohužel většina z nich nepřežije tyto podmínky bez negativní odezvy. Jednoduché řešení se nabízí, abychom se vyhnuli používání notebooku v prostředí teplot kolem bodu mrazu. Před zapnutím notebooku se přesuňte raději do automobilu nebo někam, kde je teplota vyšší.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě dat není vše ztraceno, lze je obnovit
Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte svůj notebook během cestování

Aniž bychom si to uvědomovali, často zapomínáme během cestování v chladném počasí na dostatečnou ochranu našich zařízení. Nemáme tím na mysli krátkodobé cestování, ale spíše dlouhodobější, kdy teplota v automobilu, respektive kufru, může klesnout. Nemusíme cestovat pouze v autě, ale jsou různé prostředky a způsoby. Například pokud jdeme pěšky s batohem či taškou, ve které máme notebook, hrozí prudké ochlazení notebooku. Vlhkost nebo mokro můžou poškodit notebook, proto jej nezapínejte, dokud nebude suchý.

Mohlo by vás zajímat:  Chatbot Microsoft Bing je nově dostupný pro všechny uživatele internetu

Rozhodně v tomto počasí nenechávejte notebook v kufru nebo v chladné místnosti, i když máte notebook v ochranném a izolovaném obalu. Potencionální zamrznutí může poškodit notebook způsobem, že přijdete o svá data, poškodí se baterie nebo dojde k smrti obrazovce.

Dopřejte čas svému notebooku, aby se zahřál

Jakmile se vrátíte z chladného prostředí, nezapínejte svůj notebook hned. Dopřejte mu chvíli času, aby se aklimatizoval na pokojovou teplotu. Většinou to zabere čtvrt hodiny, což není tak dlouhá doba. Za takovou dobu se dá stihnout hodně aktivit. Pokud zapnete notebook příliš brzy, hrozí poškození obrazovky a vnitřního hardwaru.

Zdroj: https://smallbusiness.chron.com/protect-laptop-cold-weather-69617.html