Netflix chystá nové, levnější předplatné. Na uživatele čeká ale várka reklam

Netflix chystá nové, levnější předplatné. Na uživatele čeká ale várka reklam

I když společnost Netflix hlásala, že nepotřebuje do své služby přidávat reklamy, něco se změnilo a nyní je téměř jisté, že tento streamovací gigant brzy do své nabídky přidá nový druh předplatného, který by měl být levnější, ale budou se v něm nacházet právě zmíněné reklamy. Tato informace byla potvrzena přímo generálním ředitelem Tedem Sarandosem na reklamním festivalu v Cannes Lions.

Sarandos v rámci toho prohlášení také řekl, že byly brány v potaz mimo jiné názory uživatelů. Měly se objevit stížnosti některých lidí, že Netflix je příliš drahý, ale pokud by byl levnější, pak by jim rozhodně nevadila občasná reklama. A právě pro tyto lidi je připraveno nové předplatné, kde bude součástí reklama.

Zdroj obrázku: Freepik

Reklama se netýká všech uživatelů

Pokud patříte mezi předplatitele Netflixu a bojíte se, že by mohly zasáhnout reklamy i vás, pak buďte v klidu. Tato novinka ve formě reklam se nebude týkat žádného z aktuálně nabízených předplatných. Pro vás se nic nemění a můžete si seriály a filmy nadále vychutnávat plně bez reklam. Ty se objeví pouze v právě připravovaném novém předplatném, které bude k dispozici zvlášť.

Mohlo by vás zajímat:  Propast mezi bohatými a chudými se neustále zvětšuje. Světové organizace bijí na poplach

Kdy můžeme toto předplatné čekat, ještě nevíme

Všichni, které to zajímá, se mohou těšit, že spuštění proběhne co nejdříve. Společnost Netflix již podle všeho vyjednává s inzerenty a zajišťuje dostatek reklam pro nové předplatné. Bohužel přesný čas spuštění společnost neoznámila a nedala ani náznak toho, kdy by to mělo být. Pouze bylo oznámeno, že by se mělo vše spustit do konce roku, pokud vše půjde podle plánu.

Proč se k tomu Netflix odhodlal, není zcela jasné. Buď je to opravdu, jak říká, a chce oslovit tu část uživatelů, kteří mu prozatím unikali, nebo je to způsobeno poklesem předplatných, kterou za první čtvrtletí tohoto roku Netflix postihl. A tento pokles rozhodně není malý, jde téměř o čtvrt milionů uživatelů.

Zdroj: https://variety.com/2022/digital/news/netflix-is-considering-launching-lower-cost-ad-supported-streaming-plans-reed-hastings-says-1235236296/