Nenechte se napálit při koupi ojetiny. Stočený tachometr není tak těžké poznat

Nenechte se napálit při koupi ojetiny. Stočený tachometr není tak těžké poznat

Když si pořizujeme auto, které není nové, nejčastějším problémem bývá stočený tachometr. Podle statistik se po silnicích pohybuje více než třicet procent aut, která mají stočený tachometr. Jak nenaletět podvodníkům a nekoupit zajíce v pytli?

Jako první by vás měl upozornit stav řidičského sedadla. Podle stavu předního sedadla poznáte, zda daná čísla sedí. Určitě si prohlídněte i ostatní auta, abyste byli v obraze. Ostatních sedadel si moc všímat nemusíte, protože je rozdíl, zda v něm jezdí rodina, nebo pouze řidič.

Interiér automobilu a servisní kniha

Jestliže si kupujete automobil z bazaru, určitě využijte možnost zkusit si různá auta. Prodejce by vám měl vyhovět a umožnit vyzkoušení různých typů automobilů. Nejvhodnější volbou je zvolit stejný typ s podobně ujetými kilometry. Po porovnání těchto automobilů budete mít jasnější přehled. Pokud narazíte na automobil, který je ve výrazně horším stavu, ale ujeté kilometry jsou podobné jako u jiných, může se jednat o stočený tachometr.

Mohlo by vás zajímat:  Mít v autě hasicí přístroj se vyplatí. Ke vzplanutí může dojít kdykoli

Jestli má automobil servisní knihu, máte vyhráno. V ní se dozvíte, kdy automobil jezdil do servisu a v jakém kilometrovém nájezdu. Kromě najetých kilometrů zde najdete i informace o různých opravách. Pozor, v dnešní době jsou prodejci tak mazaní, že si tyhle knihy nechají vyplnit zpětně.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepodceňte stav dveří a zápis v online databázi

Zůstaneme ještě v interiéru, i zde totiž ještě můžete stále zjistit, že něco není v pořádku. Mnoho napoví i kliky ve dveřích řidiče. Podle toho, jak jsou opotřebované, můžete taky zjistit, že se jedná o podvod a ve skutečnosti má auto najeto daleko větší porci kilometrů. V opačném případě je nutno si uvědomit, že se také může jednat o automobil u někoho, kdo často vystupoval a nastupoval, třeba obchodní zástupce, takže se nemusí jednat úplně o podvod.

Mohlo by vás zajímat:  Hybridní vozy jsou ideálním kompromisem pro cesty do práce i na dovolenou

Dalším způsobem, jak ověřit automobil, je online databáze automobilů. Může se stát, že zaplatíte hodně peněz, než vyberete pravý vůz, takže si dávejte pozor.

Dejte na svou intuici

Nenechte se obalamutit prodejcem, ať už vám říká cokoliv. Důležitý je váš vnitřní pocit. Pokud vám něco nehraje, nepořizujte si dané auto. Někdy příliš dobře vypadající automobil, který má najeto malou porci kilometrů, nemusí odpovídat realitě.

Zdroj: https://www.newsy-today.com/a-twisted-tachometer-reveals-several-tricks-when-buying-used-cars-it-is-always-good-to-be-careful-autozine/