Největší hříchy, které notebooku zkracují život. Zacházet s ním správně se vždy vyplatí

Notebook vyžaduje stejnou péči jako většina přístrojů, pokud chcete, aby jeho životnost trvala co nejdelší dobu. Vzhledem k tomu, že notebook je přenosné zařízení oproti stolním počítačům, hrozí daleko větší šance poškození.

První chybou je způsob přenosu notebooku. Záleží na batohu nebo zavazadlu, ve kterém notebook převážíte. Pokud se jedná o nepříliš pevný materiál a izolovaný, může se stát, že ponese následky i za malý kontakt s předmětem. Dalším bodem je také zacházení se zavazadlem, takže jestli s ním budete házet, jako by v něm nic nebylo, nemůžete očekávat, že vydrží vše, jako by byl Iron Man.

Přebytečné teplo

V porovnání s notebooky zaznamenaly procesory stolních počítačů třesk v průměrné teplotě, která klesla. Oproti tomu notebooky zaznamenávají vyšší teplotu při vyšší zátěži. Toto teplo by mělo jít ventilátorem pryč, ale pokud mu není umožněno kudy, začne se přehřívat. Některé notebooky jsou vybaveny tak, že se automaticky vypnou. Veškerý nábytek, látky, nejčastěji tak na posteli, jsou překážkou správnému odvodu tepla z notebooku ven. Nejedná se však o jediný zdroj tepla, může také za to ucpání prachem.

Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky, které se zapsaly do historie
Zdroj obrázku: Freepik

Nevhodné zacházení s kabely

Mnoho uživatelů dělá klasickou chybu v podobě omotávání kabelů, což se časem projeví na narušení správného fungování přístroje, respektive napájení. Obvykle tento problém nastává, jakmile se kabel obmotá okolo ostrý předmět, stačí i kousek plastové hrany.

Nevhodné zacházení se samotným zařízením

Chcete vědět, jak zaručeně rozbít notebook? Zkuste jej zvedat za obrazovku, která je náchylná na rozbití, stejně tak jako držení za roh. Totéž platí o zvedání notebooku na kraji, kde se nachází disková mechanika. Pokud je to možné, vždy uchopte notebook na pevné straně a nejlépe oběma rukama. Buďte tedy obezřetní během manipulace s tímto zařízením, jestliže chcete dosáhnout co největší životnosti.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/5-ways-utterly-destroy-laptop-slowly-surely/