Nejčastější mýty kolující okolo chatbotů

Kolující mýty jsou vždy probíraným tématem. Může za to fakt, že spousta lidí se zapojí do diskuze. Většinou vzniknou dva tábory, z nichž jedna skupina věří těmto mýtům, zatímco druhá je vyvrací. Umělá inteligence, respektive chatboty, byla a je stále probíraným tématem. Co všechno koluje o těchto nástrojích umělé inteligence?

Prvním mýtem, jenž koloval na internetu, je, že umělá inteligence dokáže vnímatcítit. Blbost, i když její odpovědi jsou, nebo alespoň zpočátku byly obdivuhodné, stále lze rozeznat, že se jedná o výklad či odpověď umělé inteligence, a ne člověka. Umělá inteligence využívá ohromné množství dat, díky kterým je schopna generovat výsledný text.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu notebooku jde udělat několik zásadních chyb. Koupený počítač pak vůbec nemusí vyhovovat

Chatbot zvládne cokoliv

Toto tvrzení je omyl, jelikož nezvládne každé zadání, o které jej požádáte. Již bylo několik případů, kdy jednotlivé chatboty vůbec neměly uspokojující výsledky. Může za to myšlení umělé inteligence, které není lidské, takže pracuje pouze s omezenými daty a není schopno rozpoznat, zda se jedná o pravdivé informace.

Není tedy žádným překvapením halucinace textu, kdy vám není chatbot schopen odpovědět na konkrétní otázku smysluplnou odpovědí.

Zdroj obrázku: Freepik

Hrozba pro lidstvo

Dalším mylným tvrzením je, že chatboty jsou hrozbou pro lidstvo. Určitě se nejedná o terminátora, ale pouze o nástroj, který dokáže generovat text a pracovat s multimediálním obsahem. Hrozbou můžeme maximálně chápat to, že nahradí některé určité pracovní pozice, ale určitě nikoho neohrozí na životě. Bylo by ale naivní si myslet, že nahradí lidskou práci, protože chatboty neumí nahradit lidské myšlení, vtip a cit pro určitý moment, to přesně chybí umělé inteligenci v tomto odvětví.

Mohlo by vás zajímat:  Starý notebook nabízí ještě spoustu skvělých využití. Vyhození je až poslední možnost

Další mýty

Dosud to byly zatím největší mýty, s jakými dalšími se můžete setkat?

  • Nezaujaté odpovědi.
  • Chatboty jsou ve skutečnosti reální lidé.
  • UI dokáže naprogramovat chatbot sama.

Ne vše, co se píše na internetu, musí být pravda, sami vidíte, že chatbot spoustu informací nenapíše správně, protože jeho databáze obsahuje pouze internetová data.

Zdroj: https://www.spiceworks.com/tech/artificial-intelligence/articles/common-myths-about-ai/