Nefunkční klávesnice u notebooku může mít několik příčin. Základem je detekovat problém

Nefunkční klávesnice u notebooku může mít několik příčin. Základem je detekovat problém

Pokud se vám stalo, že klávesnice na vašem notebooku přestala pracovat, pak pro vás máme pár tipů, díky kterým byste mohli zjistit, kde je problém, a případně ho opravit.

Nejprve zjistíme, zda je problém v hardwaru, nebo softwaru

Než se pustíte do hledání problému na vlastní pěst, pokusíme se zjistit, kde je vlastně problém. Když to zjistíte předem, můžete si ušetřit spoustu času. Restartujte počítač a nechte načíst BIOS. Pokud vám zde funguje klávesnice, pak je vysoce pravděpodobné, že problém je softwarový. Ukončete BIOS, a pokud vám klávesnice nefunguje, připojte za pomoci USB jinou.

Přeinstalujte ovladače

Stává se to sice málokdy, ale stává. Může se stát, že hlavní problém je s ovladačem pro vaši klávesnici a ta pak nefunguje, jak by měla. Nejjednodušší je tedy tento ovladač odinstalovat a nainstalovat ho znovu. Vám postačí, když ovladač odinstalujete, a pokud jste připojení k internetu, systém by si ho měl po restartu stáhnout a nainstalovat sám.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený iPhone není těžké dohledat. Snadno lze zjistit jeho aktuální polohu
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste změnu rozložení klávesnice

Pokud klávesnice funguje, ale problém je v tom, že klávesy produkují jiná písmena, než by měly, pak by mohlo být řešením změnit rozložení klávesnice. Zvolte nabídku Start a vyhledejte „jazyk“. Načte vám jazykové nastavení systému a v seznamu jazyků vyberte svůj a dejte „možnosti“. Zde vyzkoušejte nejrůznější rozložení klávesnice, dokud nebude fungovat tak, jak by měla.

Vyčistěte klávesnici

Všechna výše uvedená řešení jsou pro chybu softwarovou. Nyní se podíváme na chybu hardwaru. Pokud se problém nevyřešil ani jedním z výše zmíněných rad, pak je na čase rozebrání a vyčištění klávesnice. Je možné, že je zanesená prachem a dalšími nečistotami, které mohou způsobovat celkovou nefunkčnost. Je tedy potřeba klávesnici kompletně rozebrat, vyčistit a zase vrátit na její místo.

Zdroj: https://www.computerhope.com/issues/ch000955.htm