Mrazivé počasí škodí baterii v telefonu. Chránit ji můžeme základní prevencí

Chytré telefony se staly nedílnou součástí našich každodenních životů a návyků. Na jednu stranu se jedná o pozoruhodný úkaz toho, jaký pokrok jsme jako lidstvo v rámci technologiích učinily. Na druhou stranu se jedná o znepokojivý milník. Někteří uživatelé jsou až příliš závislí na tomto chytrém zařízení a bez něj si nedokážou představit každodenní chod. Jejich životnost není nekonečná, zejména baterie. Li-ion baterie má omezenou životnost a záleží na nás, jak se k ní chováme. Velmi důležitá je jejich správa především v extrémních teplotních podmínkách, jako je teplo nebo zima.

Mohlo by vás zajímat:  Během horkých dnů je třeba chránit notebook před přehřátím

Lithiové baterie

Li-ion baterie se nachází uvnitř nejrůznějších zařízení, od notebooků, elektrokola, až po chytré telefony. Problém těchto typů baterie spočívá v rychlém vyčerpání baterie a celkové ztrátě kapacity, jakmile teplota klesá. Dopad extrémních podmínek pocítíte ihned, a to na stavu baterie, tak i rychlosti zařízení.

Při mrazivém počasí klesá baterie stejně rychle, jako byste telefon používali například k videohovoru. Někdy může nastat situace, kdy se telefon svévolně vypne, aby předešel poškození. Není tedy žádným překvapením, když se během focení zařízení samo vypne.

Mohlo by vás zajímat:  Pouze dostatečně silné heslo ochrání všechna důležitá a citlivá data
Zdroj obrázku: Freepik

Optimální podmínky

Obecně platí fakt, že nejvhodnější podmínky pro chytrý telefon jsou mezi 0-35 °C. Jakékoliv jiné teplot jsou nebezpečné. Baterie není jedinou náchylnou součástí telefonu. Negativních vlivy zaregistrujete také na displeji, kdy špatná nebo opožděná reakce není žádným překvapením.

Rozhodně se doporučuje uschovat zařízení během pobytu v nepříznivých podmínkách v blízkosti těla. Za zmínku stojí také investice do termokrytu (například z neoprenu). Pokud možno, vyvarujte se použití telefonu v těchto podmínkách a pro hovor využijte služeb sluchátek.

Mohlo by vás zajímat:  Vymazat uložená slova v Android telefonu je možné několika způsoby

Nenabíjet zařízení po příchodu domů

Toto je velmi podstatná informace. Velmi totiž záleží na tom, aby zařízení mělo pokojovou teplotu. V případě, že nemá zařízení potřebnou teplotu, vyvarujte se nabíjení. Hrozí tím poškození baterie či celkového zařízení.

Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/5-ways-to-protect-your-phone-or-tablet-from-cold-winter-temperatures/