Mnozí balí klíč od auta zásadně do alobalu. Tento geniální trik předejde krádeži vozu

Mnozí balí klíč od auta zásadně do alobalu. Tento geniální trik předejde krádeži vozu

Asi všichni víme, jak vypadá klíč od auta. Jedná se o velice důležitou věcičku, která je nutná pro odemknutí auta. Dříve se používal i pro nastartování motoru. Pod plastovým krytem klíče se nachází plošný spoj, který na základě rádiových vln odemyká auto. Imobilizér je deaktivován na dálku. Baterie uvnitř klíčku je nutná k přerušení signálu zabezpečení auta, takže k odemčení či zamčení auta. Jestliže se baterie vybije, lze většinu aut otevřít manuálně.

Bohužel někdy se může stát, že se klíč zapomene uvnitř auta, a pokud nemá vlastník náhradní, je nucen zavolat asistenční pomoc. Ta má bohaté zkušenosti a potřebné nástroje, aby se do zamknutého auta dostala. Nejbrutálnější metodou je rozbití okna.

Mohlo by vás zajímat:  Další problém vozů Tesla: tisíce aut mají problém s přehříváním procesoru

Jak získat duplikát?

Duplikát lze získat většinou pouze v servisu. Od 90. let je totiž většina klíčů opatřena imobilizérem. Klíč je tak doplněn o transpondér, který dokáže zapnout ochranu proti zlodějům. Transpondér do klíče dodají pouze v servisu. Servis nechá vyrobit klíč přímo u výrobce, podle čísla klíče nebo podvozku v osvědčení o registru vozidla. Při vyzvednutí klíče je nutno tento registr předložit a veškeré klíče, aby se mohly upravit čipy na základě nového. Tento postup je velice výhodný, když se ztratí klíč, jelikož tím zamezí potencionálnímu zloději odemknout auto. V žádném případě na klíč nedávejte SPZ auta nebo další poznávací znaky.

Mohlo by vás zajímat:  Funkce tempomatu v autě předejde překračování povolené rychlosti
Zdroj obrázku: Freepik

V případě zalomeného klíče u starších typů aut se dá rovněž vyřešit. Podle speciálního kódu v zámku získá počítačový program potřebná data pro výrobu nového.

Klíče ve fólii

Pamatujete, jak kolovaly vtípky ohledně lidí, co si dávají alobal na hlavu, aby se ochránili před wifi a dalšími signály? Určitě jste postřehli, že tyto lidi považují za blázny, pokud ale do alobalu nebo fólie vložíte klíč od auta, jste naopak považováni za génia. Není to tak dávno, kdy se ukázalo, že zloději dokážou použít zařízení, které zesílí signály FOB do aut nebo zkopírují kód nutný pro odemčení auta.

Mohlo by vás zajímat:  Pro některé těžší elektromobily nemusí řidiči stačit běžný řidičský průkaz

Proč tedy balit klíč do fólie? Fólie sníží signál, který je potřebný k získání přístupu do automobilu. Proto neváhejte a udělejte to co nejdříve, pokud jste hlavně v oblasti, kde se auta takto často kradou.

Zdroj: https://www.foxnews.com/tech/why-you-should-wrap-your-car-keys-in-aluminum-foil