Kvalitní antivirový program ochrání v reálném čase před hlavními hrozbami internetu

Antivirový program by měl být součástí každého počítače, notebooku nebo chytrého telefonu. Internet je sice skvělým místem, jak získat informace, zůstat v kontaktu s přáteli nebo hrát hry, ale skrývá v sobě také spoustu nebezpečí. Použitím antivirového programu zůstanete v bezpečí před nejrůznějšími útoky a podvody ze strany útočníků. Jaké funkce by měl obsahovat každý antivirový program?

Ochrana v reálném čase

Tato základní funkce by měla být součástí každého antivirového programu. Malware a viry na vás budou neustále útočit, takže je tato funkce nezbytná. Znamená to, že když program zaznamená podezřelou aktivitu, dá vám vědět. Daný soubor přesune do karantény, zablokuje, a poté už je na vás, zda jej vymažete, nebo ne. Určitě byste si měli nastavit automatické kontroly, jež budou pravidelně prováděny. Nespoléhejte se na manuální kontrolu.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodníci jsou stále protřelejší. Jediným hovorem dokážou odcizit veškeré finanční prostředky

Detekce dalších typů hrozeb

Další potencionální hrozbou pro váš počítač je spyware nebo ransomware. Spyware sleduje vaši aktivitu, ransomware šifruje a zamyká vaše data, za jejichž odemknutí požaduje finanční kompenzaci, proto je velice důležité, aby váš antivirový program byl vybaven touto funkcí.

Zdroj obrázku: Freepik

VPN

Chcete zůstat v anonymitě, co se týče procházení internetových stránek? K tomu vám poslouží VPN. Váš poskytovatel internetového prohlížení má pod palcem veškerou vaši aktivitu na internetu. Potencionálně se vaše historie může dostat do rukou kyberzločinců. Spousta antivirových programů je vybavených VPN. V případě, že si nejste jistí, zda váš prohlížeč je vybaven VPN funkcí, prohledejte centrum v konkrétním antivirovém programu.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence člověku práci nevezme. Je nápomocná, základní předpoklady jí ale chybí

Správce hesel

Pro vyšší bezpečnost se doporučuje mít co nejvíce hesel. Používáním jednoho hesla na všechny účty riskujete, že se vám někdo nabourá na účet a získá tak vaše data. Stále více se setkáváme s tím, že si musíme vytvářet účty, abychom mohli využívat všechny funkce, které stránky nebo aplikace nabízí. Ne v silách každého je, aby si jednotlivá hesla pamatoval. Naštěstí existují různé správce hesel, jež jsou kolikrát součástí antivirových programů. Všechna hesla tak můžete mít uložená v jednom programu.

Zdroj: https://cobweb-security.com/security_lessons/10-things-good-antivirus-must-able/