Jednoduché tipy, jak telefon nabít mnohem rychleji

Znáte to, právě se chystáte vyrazit ven, plánujete dojít na důležité schůzky nebo si užít volný čas s přáteli a najednou se podíváte na svůj telefon a zjišťujete, že máte pouze 10 % baterie. Tento scénář je mnohým z nás více než povědomý, protože v dnešní době jsou chytré telefony nezbytnou součástí našeho každodenního života. S takovým tempem, jakým nás moderní svět žene, není divu, že občas zapomeneme nabít svá zařízení. Ale nezoufejte, v následujícím článku vám ukážeme, jak rychle a efektivně dobít telefon, abyste mohli pokračovat ve svých aktivitách bez obav.

Mohlo by vás zajímat:  Trojský kůň otevře útočníkovi celý počítač. Díky vzdálenému přístupu má zařízení zcela v moci

Telefon nepoužívejte

Během nabíjení by měl být telefon v klidu. Pokud hrajete hry nebo spouštíte náročné aplikace, baterie se bude vybíjet rychleji, což prodlouží dobu nabíjení. Ideální je telefon vypnout, ale pokud to není možné, minimálně vypněte různé funkce, jako je Wi-Fi a Bluetooth, které mohou také zatěžovat baterii. Letový režim, který vypíná všechny bezdrátové funkce, může nabíjení ještě více urychlit.

Zdroj obrázku: Freepik

Volba nabíječky

Rychlost nabíjení je silně ovlivněna jak výkonem nabíječky, tak i maximálním výkonem, který telefon podporuje. Nabíjení pomocí zásuvné nabíječky bude vždy rychlejší než nabíjení přes USB kabel nebo powerbanku. Důležité je také zohlednit maximální podporovaný výkon vašeho telefonu. Použití nabíječky s vyšším výkonem, než je maximální podpora vašeho telefonu, nepřinese větší rychlost nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený nebo odcizený notebook lze snadno vystopovat. Aplikace vyhledají přesnou polohu zařízení

Pořiďte si powerbanku

Pokud se nacházíte v situaci, kdy nemáte dostatek času na nabíjení ve zásuvce, powerbanka může být vaším zachráncem. Je vhodná pro rychlé nabití na cestě. Mějte však na paměti, že ne všechny powerbanky jsou stejné. Vyberte kabelovou powerbanku s vysokým výkonem (např. 20 W), abyste mohli efektivně dobít svůj telefon během pár minut, ať jste kdekoli. Nezapomeňte také pravidelně dobíjet powerbanku, aby byla vždy připravena poskytnout vám potřebnou energii na cestách.

Zdroj: https://www.batteriesplus.com/blog/power/charge-phones-faster