Jednoduché kroky, které udrží chytrý telefon nabitý déle

Ještě před nástupem chytrých dotykových telefonů se výrobci předháněli v tom, kdo na trh dokáže dodat kompaktnější model s vyšší výdrží baterie. Takové telefony pak stačilo nabíjet jen jednou za několik dní, lídry v tomhle směru třeba jen jednou týdně. Ale preference uživatelů se změnily, smartphony mají velké displeje, jsou nonstop připojené k internetu a často i k GPS, souběžně na nich běží několik aplikací… A tak jsme zpátky u každodenního dobíjení. Ale i chytrý telefon může vydržet dva, nebo dokonce tři dny. Prozradíme, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete prodat telefon? Poradíme, jak ho připravit k prodeji

Úspornější nastavení

Hezké animované ikonky nebo video na pozadí jsou sice vizuálně atraktivní, ale zvyšují nároky na výkon telefonu, což se pochopitelně promítá do spotřeby energie. Pokud se jich vzdáte a vyměníte je za méně náročné prvky, ušetříte i několik procent baterie každý den. Další procenta uspoříte, pokud začnete využívat tmavý styl. Zobrazení webové stránky se světlým pozadím je totiž energeticky mnohem náročnější, než když si stejnou stránku prohlédnete na tmavém pozadí. S aplikacemi nebo třeba zprávami je to úplně stejné.

Mohlo by vás zajímat:  Asistent Google toho dokáže opravdu hodně. Spustit jde snadno nejen na Android zařízeních
Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace na pozadí

Prakticky každá nainstalovaná aplikace od vás chce povolení aktualizací na pozadí. To v praxi znamená, že i když danou aplikaci právě nepoužíváte, tak trochu za vašimi zády kontroluje internet a stahuje si aktualizovaná data. Nebo třeba měří vaše kroky a sleduje vaši polohu. Tím samozřejmě zvyšuje spotřebu vašeho telefonu. Nepřetržitě spuštěných aplikací přitom většinou nepotřebujete mnoho, řada uživatelů si vystačí jen s aplikacemi sociálních sítí. Odstřižením všech ostatních můžete ušetřit až pětinu baterie denně.

Mohlo by vás zajímat:  Skryjte své konverzace před zvědavýma očima. V iPhonu existuje hned několik možností, jak soukromí chránit

Správné nabíjení

Tento bod se týká hlavně prodloužení životnosti baterie jako takové. Každý výrobce má obvykle vlastní sadu doporučení pro to, jak, kdy a za jakých podmínek telefon nabíjet. Je dobré si je prostudovat a řídit se jimi. Životnost baterie můžete správným přístupem prodloužit i o rok, nesprávným ji naopak až o rok zkrátíte.

Zdroj: https://www.uswitch.com/mobiles/guides/how-can-i-make-my-phone-battery-last-longer/