Hraní her zažene nudu i špatnou náladu. S těmito tituly nešlápnete vedle

Když má člověk špatnou náladu, je potřeba se rozveselit a přestat se utápět v negativních myšlenkách. Pro zlepšení nálady můžete zkusit hrát hry. Nenechte se odradit řečmi typu „příliš mnoho stráveného času před obrazovkou škodí zdraví“. Existují důkazy, že hraní naopak působí pozitivně na psychiku a způsobuje tak radost ze hraní a vystrnaďuje špatné myšlenky.

Dopad hraní her na zdraví

Velice známým argumentem hovořícím ve prospěch zdraví je nával dopaminu po dokončení nějaké výzvy. Kromě dopaminu můžete zaznamenat i pozitivní účinky na psychiku. Hraní her podle výzkumného dokumentu z r. 2021 od JMIR Publications může zlepšit duševní zdraví. Tato varianta je z dlouhodobého hlediska levnou záležitostí a dokáže pomáhat s úzkostmi či depresemi. Proto pokud se vám zrovna nechce ven nebo panuje špatné počasí, můžete využít hraní. A jaké tituly jsou pro to nejlepší?

Mohlo by vás zajímat:  Home office přináší samé výhody. Stačí je využít, produktivita přijde sama

Animal Crossing: New Horizons

Tato hra určená pro Nintendo Switch nabízí spousty zábavy ve virtuálním prostředí. Cílem hry je navazování přátelství, získávání materiálů, budování a navrhování dokonalého obyvatelného ostrova. Nebezpečí ve hře v podobě ztráty progresu nehrozí, takže když budete chtít ukončit hraní, nemusíte zbytečně prodlužovat čas.

Tato hra je ideální pro kreativní lidi, kteří si libují v budování. Můžete se navštěvovat navzájem s ostatními lidmi nebo přáteli. Pokud bojujete se spánkem, tak vám může tato hra pomoci. V noci můžete pozorovat hvězdy, chytat noční tvory a máte další možnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání nákladů a výkonu u herního PC, laptopu a konzole
Zdroj obrázku: Freepik

Další tři tituly

Mezi další doporučené hry patří:

  • Stardew Valley,
  • LEGO Harry Potter,
  • Just Dance.

Stardew Valley je k dispozici na všech platformách a jedná se o RPG žánr s otevřeným koncem. Hra je zobrazována v 2D modelu a vaším úkolem je budovat, rozvíjet a žít život na farmě. Během hraní budete muset plnit úkoly a další výzvy, abyste se mohli posunout dále. Hra nabízí i možnost hraní v kooperaci, což je veliká výhoda.

Co se týče LEGO Harry Potter nebo Just Dance, není třeba představovat. LEGO hra z prostředí Bradavic vás pobaví a dodá zážitek z hraní. K dispozici je online režim pro více hráčů, takže můžete hrát s přáteli společně. Just Dance je hra, u které se hýbete v rytmu oblíbených písniček. Taneční pohyby zlepšují náladu, snižují stres, zlepšují činnost srdce i kvalitu spánku. Ať už si vyberete jednu ze zmíněných her, nebo zkusíte jiné, určitě tím můžete pouze získat, jenom nezapomeňte na dostatečné a časté pauzy.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/engaging-video-games-to-play-for-a-happiness-boost/