Karta eSIM je dostupná pro všechny Android telefony. Malá krabička pojme až 15 karet

FBI prolomila aplikaci, kterou používají miliony lidí po celém světě. Obavy ze ztráty soukromí rostou

Aplikace Signal je mezi mladými stále oblíbenější. Patří mezi takové, na kterých se netráví tolik času jako například na Facebooku nebo Messengeru. Nyní se na povrch dostala zpráva, že FBI prolomila její zabezpečení. Signal přitom patřil mezi aplikace, které zaručují naprosté soukromí.

Signal byl nejbezpečnějším messengerem na trhu

Aplikace Signal patřila mezi velmi bezpečné, ale jen do té doby, než se ukázalo, že byla prolomena lidmi z FBI. Denně Signal používá například miliardář Elon Musk, který založil společnost SpaceX, nebo zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. FBI ale chtěla zjistit jisté tajné informace, a proto se snažila zabezpečení aplikace překonat. Podle všeho se to podařilo.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence nenahradí kvalitní psychologickou péči

FBI ale uvedla, že tato aplikace je bezpečná, pokud nechcete, aby se do cizích rukou dostaly citlivé informace. Sami vývojáři aplikací se shodli na tom, že tento messenger patří mezi ty nejkvalitnější komunikátory, které na internetu můžete najít. Ukázalo se, že i když FBI chtěla citlivá data, Signal poskytnul pouze datum a čas připojení konkrétního člověka. Policie si tímto způsobem „počíhala“ na organizaci Oath Keepers.

Zdroj obrázku: Freepik

Skupina je podezřelá z útoku na Kapitol z loňského ledna

Organizace by měla mít spojitost s útokem na Kapitol, který se stal 6. ledna 2021. Obžaloba ale nestála pouze na tomto. FBI musela prolomit zabezpečení Signalu, aby získala cenné informace o komunikaci členů skupiny. Získala tak nejen zprávy, ale také přezdívky jednotlivých členů. Jak se to ale FBI vůbec podařilo? Ani jedna strana aktuálně nechce podat oficiální vyjádření.

Mohlo by vás zajímat:  Messenger a WhatsApp představují riziko. Bezpečnost citlivých dat tyto velké platformy zaručit nedokážou

Jestli se opravdu potvrdí, že se FBI nabourala do aplikace, mohlo by se stát, že uživatelé hromadně odejdou, protože aplikaci se již nebude dát věřit. Signal by tak snadno mohl zmizet z internetového světa. Celý případ je bohužel plný nejasností a veřejnost musí počkat, až se celá věc dostane k soudu.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2022/01/13/feds-say-they-used-encrypted-messages-to-charge-oath-keepers-leader.html, https://www.foxbusiness.com/technology/fbi-tool-access-private-signal-messages-locked-iphones