Bezdrátové nabíjení telefonu nabízí komfort i úsporu energie. Přesto je klasická nabíječka v mnohém stále lepší

Bezdrátové nabíjení telefonu nabízí komfort i úsporu energie. Přesto je klasická nabíječka v mnohém stále lepší

Každý z nás nabíjí telefon velmi často a je to už taková součást našeho života. Určitě se vám někdy stalo, že jste zapojili kabel do telefonu a odešli. Když jste se po chvíli vrátili, tak jste zjistili, že nebyla nabíječka zapojená. Tomu můžete předejít například použitím bezdrátové nabíječky. A v dnešním krátkém článku se podíváme na to, jaké výhody a nevýhody nám toto nabíjení přináší.

Jaké jsou hlavní výhody bezdrátového nabíjení?

  • Vystačíte si jenom s jedním jediným kabelem. Stačí, když zapojíte nabíjecí podložku, a nic víc neřešíte. Telefon jen položíte a nabíjení může začít.
  • Je to pohodlné. Jediné, co potřebujete pro nabíjení udělat, je položit telefon.
  • Okolo vaší nabíječky bude pořádek. Nenarazíte tak na klubíčka drátů, které potřebujete k nabíjení.
  • Šetří energii, protože jakmile je zařízení nabito, odpojí se. Takže jednak ušetříte za energii a jednak šetříte životnost baterie, protože se nepřebíjí a zbytečně se tak nezahřívá baterie.
  • Neopotřebováváte kabely, jelikož je nepoužíváte.
Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikaci pro zvýšení produktivity pomůže vybrat několik parametrů
Zdroj obrázku: Freepik

A jaké jsou naopak nevýhody?

  • Bezdrátové nabíjení je pomalejší a plné nabití vašeho zařízení trvá zpravidla o 30–80 procent déle. Navíc si dejte pozor, aby byl telefon správně umístěn, jinak může být až 20 procent energie promarněno, protože vaším zařízením jen tak projde.
  • Pořizovací cena takovéto nabíječky je dražší, jelikož se stále jedná o technologickou novinku, cena se nedá srovnávat s klasickou drátovou nabíječkou.
  • Během doby, co telefon nabíjíte, ho nemůžete používat, jelikož musí být položen, aby se mohl nabíjet.

Postupem času se budou technologie více zaměřovat na bezdrátové nabíjení a stane se z něj nová norma. Už teď se pracuje na větší rychlosti nabíjení a na kvalitě zpracování. Do pár let se může stát, že klasické nabíječky na kabel budou v menšině.

Zdroj: https://www.techtimes.com/articles/265717/20210922/the-pros-and-cons-of-wireless-charging-in-smartphones.htm