Auta nejsou nejhorší. Nejvíce smrtelných nehod připadá na jiný dopravní prostředek

Auta nejsou nejhorší. Nejvíce smrtelných nehod připadá na jiný dopravní prostředek

Dnešní technologie umožňují cestování napříč celým kontinentem. Z bodu A do bodu B se dostaneme různými způsoby s rozdílným časem. Mezi nejrychlejší a nejbezpečnější patří cestování letadlem a naopak mezi nejnebezpečnějším patří cestování automobilem, respektive motocyklem. Čím je ale vysvětlen tento fenomén? Může za to především množství automobilů, kdy čím dál tím více lidí řídí automobily a vyskytují se na cestě, kdežto letadel není zdaleka tolik a prostorový vzduch nabízí více možností než předem daná cesta.

Nyní se zaměříme na cestování vlakem, respektive společností Amtrak v USA. Nehodovost sice klesá u této společnosti, ale pravděpodobnost zranění pasažérů je zde daleko větší (asi 58krát) než u cestujících vlakem ve Francii. Přes zmíněné problémy patří cestování vlakem v USA k těm nejbezpečnějším. Tento status platí rovněž ve všech vyspělých zemích.

Mohlo by vás zajímat:  Práce na volné noze vyžaduje disciplínu a flexibilitu. Klíčové dovednosti si může každý osvojit

Bezpečné cestování vlakem

Na základě výsledků výzkumu bylo zjištěno, že mezi lety 2000–2009 na jednu miliardu cestujících nejhůře dopadli cestující automobilem. Po nich následovaly trajekty, vlaky, metro, autobusy a na posledním místě letadla. Bavíme se ovšem o USA. Nicméně tento poměr je identický téměř ve všech zemích, s výjimkou trajektů, hlavně u vnitrozemních států. Existuje ale stejně ještě jeden způsob dopravy, který patří vůbec k těm nejhorším, co se týče úmrtnosti, o jaký se jedná?

Zdroj obrázku: Freepik

Největší pravděpodobnost úmrtí mají motocyklisti

Nejhůře jsou na tom opravdu řidiči motocyklů. Zde jsou čísla oproti řidičům automobilů mnohonásobně vyšší a oproti dalším, to nemá ani cenu zmiňovat. Riziko nehody, která může být smrtelná, je tak vysoká, až to doopravdy není hezké. Celkově silniční doprava je nejhorší ve smyslu, že musíte počítat s nejvíce proměnnými, jakými jsou:

  • vaše samotná jízda,
  • jízda ostatních lidí,
  • stav vozovky,
  • nepříznivé podmínky skrz počasí.
Mohlo by vás zajímat:  Elon Musk zmátl fanoušky dogecoinu. Možnosti platit touto kryptoměnou v McDonald’s se nedočkají

Proto si osobně myslíme, že nejlepším dopravním prostředkem je vlak. Proč? Nabízí rychlou variantu cestování, nemusíte jej osobně řídit, vyhnete se zácpám a ve většině případech je vám poskytnutý komfort. Co víc si přát?

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2015/05/14/the-safest-and-deadliest-ways-to-travel/