Apple Music přináší spoustu novinek, které upraví přehrávání hudby na míru

Apple Music je domácí aplikací pro přehrávání hudby na zařízeních společnosti Apple. Nabízí hned několik funkcí, o kterých možná nemáte ani ponětí. Například proces stažení skladby, alba nebo seznamu skladeb z Apple Music je jednoduchý. Nejdříve klikněte na tlačítko Přidat a počkejte, dokud nebude skladba přidána do vaší knihovny. Poté se přemění tlačítko Přidat na Stáhnout a kliknutím potvrďte. Jestliže máte v plánu stáhnout více skladeb, vyplatí se povolit Automatické stahování v Nastavení. Jaké další funkce na vás čekají, aniž byste o nich měli tušení?

Čtěte text k písním

Během poslouchání hudby můžete sledovat text přehrávané skladby, aniž byste museli využít aplikace třetích stran. Chcete-li zobrazit text písně, klikněte na tři tečky vedle jména interpreta, skladby a zvolte Zobrazit celý text. Na následující stránce si můžete přečíst text svým vlastním tempem. Jestli chcete mít zesynchronizovaný text s písničkou, klikněte na Texty.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi microSD karty je důležité vybírat s ohledem na podporované zařízení

Přihlaste se k odběru seznamů skladeb spravovaných společností Apple

Apple Music má jedinou konkurenci, a to Spotify. Co se týče enginu, je na tom, bohužel pro Apple, stále lépe. Apple nabízí své unikátní seznamy skladeb. Při hledání žánru nebo interpreta můžete narazit na seznam skladeb Essentials, což je nejlepší místo, kde můžete objevovat nejznámější a nejoblíbenější skladby vybraného interpreta.

Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jako u Spotify i zde narazíte na různé výběry. Můžete si poslechnout různé výběry, které jsou inspirovány přehrávanou hudbou, pro to je potřeba přejít na tzv. Deep Cuts. Apple také může přehrávat určité seznamy skladeb pouze pro hity z 90. let. Přejděte na Procházet a začněte s průzkumem. Tato karta zobrazuje seznamy skladeb v různých kategoriích, jako je Feel Good, Hits By Decade, City Chart, Daily Top 100 atd. Můžete se také posouvat dolů a pomocí různých filtrů prozkoumat a najít další seznamy skladeb. Například Procházet podle kategorie vám umožňuje vybrat žánr a prozkoumat seznamy skladeb Apple Music v této kategorii.

Mohlo by vás zajímat:  Pořizovat webkameru ke stolnímu počítači je zbytečné. Snadno ji lze nastavit na svém telefonu

Tlačítko Opakovat

Redesign iOS 10 Apple změnil přehrávání tak, jak jsme ho znali doposud. Tlačítko Opakovat je nyní úplně jinde, než bývalo. Když přejdete na obrazovku Právě se přehrává, ve spodní části obrazovky již nenajdete tlačítko Opakovat. To dohledáte pod třemi tečkami vpravo dole. Odtud pokračujete na tlačítko Opakovat a po dokončení zopakujte aktuální album nebo seznam skladeb. Pokud potřebujete zopakovat aktuálně přehrávanou skladbu, klikněte na Opakovat, dokud se nezobrazí 1.

Celkově je změn daleko více, ale o těch až někdy příště.

Zdroj: https://geeksmodo.com/apple-music-tips-tricks-iphone/